Komunikat dla Klientów bankowości elektronicznej

Szanowni Państwo

14 września 2019 roku będzie pod wieloma względami przełomową datą. Dyrektywa unijna PSD2 wprowadza kilka bardzo ważnych zmian w codziennym korzystaniu z bankowości internetowej . Jedną z nich jest np. obowiązek stosowania dodatkowych zabezpieczeń przy dostępie do konta oraz dla transakcji płatniczych (silne uwierzytelnienie) . Dlatego dyrektywa unijna ma wpływ nie tylko na wzrost bezpieczeństwa Państwa transakcji, ale także na to, jak Państwa obsługujemy i jak można składać dyspozycje w Banku.

Państwa finanse będą jeszcze bezpieczniejsze

Od 14 września wprowadzamy tzw. silne uwierzytelnienie (dwuskładnikowa autoryzacja) – czyli dodatkowe zabezpieczenie przy dostępie do konta oraz dla transakcji płatniczych. Dlatego do serwisu transakcyjnego zalogować się będzie można hasłem maskowanym  i loginem. Jednak logowanie to będzie wymagało zmiany sposobu autoryzacji  oraz zmiany obecnego hasła na „hasło maskowane”. W ten sposób spełniamy wymogi nowej dyrektywy, która poprawia bezpieczeństwo Państwa finansów.

Tokeny RSA stracą ważność 14 września 2019 r.

Zmienimy zasady autoryzacji. Zachęcamy do potwierdzania operacji za pomocą nowoczesnych sposobów autoryzacji:

 • haseł SMS lub
 • autoryzacji w aplikacji mobilnej TOKEN MAA

Od tej daty nie tylko nie zlecisz przelewu ani żadnej operacji za ich pomocą, ale nie zalogujesz się też na swoje konto w bankowości elektronicznej.

 

Dlatego jeśli korzystacie Państwo  jeszcze z tokenów RSA, zachęcamy, by jak najszybciej przejść na nowe sposoby autoryzacji.

 

mToken Asseco MAA wykorzystuje zaawansowane mechanizmy bezpieczeństwa, które gwarantują silną ochronę aplikacji i realizowanych za jej pośrednictwem operacji. Dodatkowo dzięki powiadomieniom autoryzacyjnym PUSH, aplikacja od razu poinformuje Cię o wszelkich ruchach na koncie, takich jak próba logowania czy zmiana salda.

 • Wraz z mToken Asseco MAA otrzymujesz pełną gwarancję bezpieczeństwa i autentyczności.
 • Powiadomienia transakcyjne nie są dostępne dla innych aplikacji na Twoim urządzeniu (telefon/tablet).
 • Potwierdzasz transakcje jednym kliknięciem na ekranie swojego telefonu. Nie potrzebujesz żadnego dodatkowego oprogramowania. Cały proces potwierdzania operacji odbywa się w aplikacji.
 • Otrzymujesz w aplikacji przejrzyste powiadomienie autoryzacyjne oraz informacyjne.

Aby aktywować nowy sposób autoryzacji niezbędna jest wizyta w placówce Banku i złożenie wniosku.        = > POBIERZ

Jak udostępnić usługę ?

 1. Odwiedź placówkę Banku celem złożenia wniosku o zmianę sposobu autoryzacji i  aktywację usługi.
 2. Pobierz i zainstaluj mToken Asseco MAA (App Store lub Google play- minimalna wersja systemu telefonu to ANDROID 6.0 oraz iOS 9.0)
 3. Dodaj urządzenie (telefon/tablet) w bankowości internetowej.

 

Więcej na stronie internetowej : https://tokenmobilny.pl/

 

Dodatkowo Klienci posiadający karty płatnicze naszego Banku (GRUPY BPS) I korzystający z „Kartosfery” zauważą nowe jej funkcje , takie jak:

 1. dodanie drugiego czynnika uwierzytelnienia w postaci PIN kodu dla transakcji internetowych,
 2. dodanie możliwości ustanowienia “Zaufanego Akceptanta” i wykonanie transakcji u tego Akceptanta bez silnego uwierzytelnienia.

Podczas dokonywania transakcji internetowej , Klient będzie poproszony o podanie “kodu PIN do transakcji internetowych” , Klient otrzyma jako drugi czynnik uwierzytelnienia jednorazowy kod SMS.