Zadbaj o bezpieczeństwo swoich środków

Oszuści coraz częściej wykorzystują SMS-y i maile do pozyskania Twoich danych do logowania w serwisie bankowości internetowej i kradzieży środków z Twojego rachunku. Treść wiadomości może nawiązywać m.in. do dopłaty za kuriera, nieopłaconego rachunku telekomunikacyjnego lub zablokowania Twojego konta lub ogłoszenia w serwisach aukcyjnych i ogłoszeniowych np. OLX, Allegro lub OtoMoto.

W rzeczywistości link w przesłanej wiadomości kieruje nas na fałszywą stronę banku lub integratora płatności. Gdy wpiszesz swoje dane do logowania, przestępcy wykorzystają je do zalogowania w autentycznym  serwisie bankowości internetowej. Uważaj! Przestępcy w Twoim imieniu od razu mogą zlecić przelew lub dodać odbiorcę zaufanego. Uważnie przeczytaj treść  do autoryzacji . Możliwe, że nie będziesz świadomym oszustwa i wpiszesz kod na fałszywej stronie, co przyczyni się do kradzieży Twoich pieniędzy.

Jeżeli podałeś na takiej stronie swoje dane do logowania – jak najszybciej zmień hasła dostępu. Jeżeli dodatkowo podałeś kody autoryzacyjne , sprawdź czy z Twojego rachunku nie zlecono przelewu lub został dodany zaufany odbiorca oraz skontaktuj się z Bankiem  pod numerem 18 440 83 80


Bezpieczeństwo Bezpieczeństwo

 

Pamiętaj!
 

  • Nigdy nie loguj się do banku lub stron integratora płatności z linków wysyłanych w wiadomościach e-mail, wiadomościach SMS lub na portalach społecznościowych (zawsze wpisuj adres strony bankowej ręcznie).
  • Uważnie czytaj wszystkie wiadomości przesłane z banku. Jeśli nie zlecałeś żadnego przelewu, nie dodawałeś zaufanego odbiorcy lub dane z przelewu są niezgodne to nie wpisuj na stronie kodu autoryzacyjnego i nikomu nie podawaj takiego kodu.
  • Nie otwieraj wiadomości e-mail i nie korzystaj z podsyłanych linków od nadawcy, którego nie znasz.
  • Podchodź ostrożnie do towarów oferowanych w atrakcyjnych cenach.